پزشکی

بهترین سن برای کاشت مو

معمولا افراد به محضی که دچار ریزش موی شدید می شوند نگران و مضطرب می شوند و بدون در نظر گرفتن موارد مهم سریعا به فکر کاشت مو می افتند که این گونه عمل کردن ممکن است به آنها آسیب بزند و انجام کارهای زیبایی با مراجعه به کلینیک های غیر استاندارد بسیار خطرناک می باشد. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که باید چه کنید و چه روشی برای کاشت مفید است و سن ‌مناسب کاشت مو دقیقا چه سنی می باشد


اگر بخواهیم به طورکلی بگوییم بهترین سن کاشت مو زمانی است که فرد به سن بلوغ رسیده باشد و رشد آن کامل شده باشد. دلیل اصلی این ‌می باشد که فرد در سن رشد نباشد و ریزش موی آن به پایان رسیده باشد و الگوی ریزش آنها کاملا مشحص باشد تا کاشت با دقت و درست انجام شود. اگر سن را مد نظر قرار ندهند و کاشت مو کنند ممکن است همچنان دچار ریزش باشند و بعد از کاشت مجدد دچار کم‌ پشتی مو شوند و اگر بخواهند مجدد کاشت را انجام دهند دیگر این روش جواب نمی دهد زیرا فولیکول های سر یک بار قابل برداشت است و بارها نمی توان از آن برای کاشت استفاده نمود. با توجه به توضیحات داده شده سن کاشت مو از ۲۵ الی ۵۰ سالگی می باشد و در این بازه بدن بهترین عکس العمل را نشان می ده

مراحل مهم برای کاشت مو

زمانی که دچار ریزش مو شدید و حجم موی سر شما کم شد و تصمیم به کاشت گرفتید بهترین کار در قدم اول مراجعه به یک کلینیک ‌مجهز که دارای دکترهای متخصص با سطح علمی بالا می باشد که توانایی انجام مراحل را به درستی داشته باشد .

بعد از انتخاب یک پزشک مجرب نوبت طی کردن بقیه مراحل است که آنها شامل انجام یک سری آزمایشات می باشد تا در فرآیند کار به مشکل برنخورید و پزشک با توجه به نتیجه ی آزمایشات به اینکه متقاضی سن کاشت موی مناسبی دارد یا نه را تایید و تکذیب می کند. قبل از اقدام برای کاشت باید یک سری از ویتامین ها طبق دستور پزشک مصرف شود تا بدن بعد از کاشت بهتر نتیجه را دهد. این عمل زیبایی نیز همانند بقیه عمل ها نیاز به مراقبت هایی دارد تا کاشت شما به مشکل نخورد و بهتر است تا یک مدت بعد از کاشت یک سری موارد را مورد توجه کنید.

آیا فقط امکان کاشت در بازه زمانی گفته شده وجود دارد؟

با توجه به دلایل گفته شده بهترین سن کاشت مو ۲۵ تا۵۰ سالگی است زیرا در این بازه فرد کاملا رشد نموده است و ریزش موی آنها به مرحله ی آخر خود رسیده است و الگوی ریزش کاملا مشخص شده و پزشک به راحتی می تواند از قسمت هایی که مو هست و دچار ریزش نشده است فولیکول بردارند و در قسمت های طاس سر بکارند و در این صورت عمل زیبایی بی نقص انجام شده است.
با توجه به تمام موارد گفته شده نمی توان رنج سن را قطعی در نظر گرفت و نظر قطعی در این مورد را پزشک معالج می دهد و او تعیین کننده است که آیا این سن کاشت مو مناسب است یا خیر. هرچند که برای عمل کاشت نیازی به بیهوشی نیست و با بی حسی موضعی این کار انجام می شود ولی با این حال جزو عمل ها به شمار می رود و باید تمام جوانب احتیاط حین عمل مورد ارزیابی قرار بگیرد و تمام موارد مهم رعایت شود تا جای زخم و کاشت دچار عفونت نشود و فرد به نتیجه ی مورد نظرش دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *