پرکننده‌های بینی یک راه حل غیرجراحی برای کمک به کوچکتر و باریکتر به نظر رسیدن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی هستند. با استفاده از تزریق اسید هیالورونیک در نقاط استراتژیک، یک دکتر جراح زیبایی قادر است تا پل بینی را باریک کرده، اندازه سوراخ بینی را کاهش داده و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری صاف، بدون نیاز به جراحی ساده‌تر نماید.

فیلر بینی چگونه انجام می‌شود؟

دکتر فیلر بینی قبل از شروع درمان بایستی رابطه‌ ما‌‌بین بینی و لب، چانه‌ها و گونه‌ها را عمیقا مورد بررسی قرار دهد. اصلاح بینی ممکن است نیاز به بازسازی لب یا چانه برای هماهنگی بهتر کل صورت داشته باشد. بیمار باید در حالت نیمه نشسته و سر در پشت تخت جراحی در حالت هایپراکستنشن (۱۱۰-۱۲۰ درجه) قرار گیرد تا وضعیت قرارگیری راحتی داشته باشد. بی‌حسی منطقه‌ای به ندرت مورد نیاز خواهد بود، اگرچه در صورت تزریق در نزدیکی نوک بینی، بی‌حسی موضعی گزینه مفیدی برای افراد به شمار می‌رود.

در این روش رینوپلاستی غیرجراحی از مواد پرکننده پوستی برای تغییر شکل بینی استفاده می‌شود. یک ماده تزریقی ژل مانند (معمولا اسید هیالورونیک) در زیر پوست شما در مناطقی که می‌خواهید خطوط یا حجم بیشتری داشته باشید، وارد می‌شود. گاهی اوقات از بوتاکس، یکی دیگر از منابع قابل اعتماد نیز استفاده می‌شود. ماده پرکننده در جایی که در لایه‌های عمیق‌تر پوست شما تزریق می‌شود ته نشین گردیده و شکل خود را حفظ می‌کند. در نتیجه این روش درمانی می‌تواند ظاهر بینی شما را از ۴ ماه تا ۳ سال، بسته به نوع پوست، نتایج مورد نظر و ماده مورد استفاده، تغییر دهد. در این مورد می توانید با یک دکتر پوست مشورت کنید.

  • بعد از انجام این عمل بایستی به مدت ۴ ساعت از انجام هر گونه آرایش و استفاده از رژ لب خودداری شود.
  • تا ۲۴ ساعت آینده نباید فعالیت شدید مانند ورزش کردن انجام شود.
  • استفاده از مشروبات الکی می‌تواند احتمال کبودی‌های محل تزریق را دو چندان کند.
  • استفاده از یخ و کمپرس سرد می‌تواند به کاهش تورم و کبودی کمک کند.
  • بعد از انجام این روش تا یک هفته نباید شنا و ورزش‌های آبی انجام شود.
  • از اپیلاسیون، سفید کردن، استفاده از موچین یا استفاده از کرم موبر در ناحیه مورد درمان خودداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *